KARAMAN KAZIMKARABEKİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI...

Türkiye geneli başlatılan okuma yazma seferberliğinde ilçemizde yapılacak çalışmaları planladı.
İLÇEMİZDE OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI...

     Okuma Yazma Seferberliğinin İlçemizde amacına ulaşabilmesi için Kaymakamımız Ramazan POLAT başkanlığında; Belediye Başkanımız Ali İhsan ALANLI, Milli Eğitim Müdürümüz Selmani KARAÇAM, İlçe Müftümüz İbrahim AKPINAR, İlçe Şube Müdürümüz Ziya TAŞ, Halk Eğitim Müdürü İlhami ÖZKAY,Okul Müdürleri, Mahalle ve Köy Muhtarları ve gönüllü vatandaşların katılımıyla oluşan İlçe Seferberlik Yürütme Kurulu oluşturularak bir toplantı gerçekleştirildi.

     Gerçekleşen toplantıda; okuryazarlık seferberliği hususunda yapılabilecekler değerlendirilerek; İlçemize bağlı belde ve köylerde çalışmaların daha etkili yürütülebilmesi için önlemlerin alınması, belde, köy ve mahalle düzeyinde seferberliği yürütecek ve sorumlu olacak köy veya mahalledeki okul müdürü başkanlığında Belde, Köy ve Mahalle Seferberlik Yürütme Komisyonlarının oluşturulması kararlaştırılarak bu komisyonların ev ziyaretleri yoluyla sorumlu oldukları yerleşim alanlarında okuma yazma bilmeyen yetişkinlerin belirlenmesi, bu kişilerin kursa kaydedilmesi ve devamlarının takibinin sağlanması gerektiği belirtildi.


     Kaymakamımız Ramazan POLAT, başlatılan seferberlik ile okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlara ulaşabilmeyi hedeflediklerini belirtmesiyle toplantı sonlandırıldı.

 

23-02-201823-02-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

23-02-2018

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Binası Kat 4 Kazımkarabekir / KARAMAN - 0338 3112611

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.